Islak Zeminler

0
3746
Islak Zeminler
Islak Zeminler

Yapılarda banyo, tuvalet, balkon ve mutfaklar ıslak zeminler olarak isimlendirilir. Islak zeminlerin su yalıtımı eğer inşaat aşamasında yapılmamışsa, kullanım zamanlarında mutlaka su sızıntısı veya rutubet şeklinde kendini gösterecektir. İnşaatın diğer tüm alanlarında olduğu gibi, sağlıklı bir şekilde yapılmamış su yalıtımı ileride çok daha maliyetli bir şekilde yapılacaktır.

İşini kalite bazlı değil fakat tamamen kar etme mantığı ile yapan müteahhitler bu sorunu genellikle göz ardı ederler. Çünkü sorun ilerleyen yıllarda yaşanacaktır.

Su yalıtımı yapılmamış banyo, mutfak, tuvalet ve balkonlarda suyun seramik derzlerinde sızması ileride daha pahalı müdahaleler ile sonuçlanır. Ayrıca kullanılan konutlarda alt daireye ve o dairede kullanılan eşyalara verilen zararlar sigorta şirketlerinin konusudur ve mahkeme yolu ile zararlar karşılanma yoluna gidilir.

Fakat bunun yanında kurumsal müteahhitler işin bilincinde oldukları için zamanında ve gerektiği şekilde su yalıtımı sorununu çözerler

Islak Zeminler
Islak Zeminler

Daire alırken ileride size sıkıntı çıkaracak alanların başında ıslak zeminler gelir. Bu alanlarla ilgili yapı şirketinden mutlaka taahhütname almalısınız.

Islak Zeminlerde Seramik Kaplamalar Su Yalıtımı Yapar Mı?

Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak zeminler genellikle fayansla kaplanır. Bilinenin aksine seramik ve fayans uygulamaları su yalıtım çözümleri değildir. Tek başına su sızıntılarına izin vermeseler de seramiklerin birleşim noktaları yani derzler su sızıntıları için davetiye çıkarırlar.

Özellikle ytong duvarlar ve alçı sıvalar su sızıntıları ve rutubet karşısında çok zayıf ürünlerdir.

Islak Zeminler Polyurea Çözümü

Polyurea ek yersiz bir uygulamadır. Püskürtme yöntemiyle uygulanır. Mobil donanım uygulama yerine bir kamyonet veya ticari kapalı kasa minibüs yardımıyla getirilir. Kısa süreli hazırlık aşamasında sonra ıslak zeminlere hortum çıkartılır ve püskürtme işlemine başlanır. Püskürtülerek uygulandığı için tek parça olarak tüm ıslak zemini kaplar. Polyurea su yalıtımında risk almak istemeyen inşaat şirketlerinin yegâne tercihidir.

 

Polyurea Islak Zeminler
Polyurea Islak Zeminler

Polyurea Uygulaması İçin Bizi Aramaktan Çekinmeyin

Projenizin ıslak zeminlerinde polyurea kullanmak için bizi arayabilirsiniz. Projenizin iş planına uygun ve iş hızınızı artıracak şekilde organize oluruz. Binlere metrekare polyurea ıslak zeminler referanslarımıza bakabilir İzobedel ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Polyurea’nın teknik özellikleri için burayı tıklayabilirsiniz.

 

Puanımız
Okuyucu Puanımız
[Total: 2 Average: 4.5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here